Úvod » Přírodní mýdla » Syrská mýdla Aleppo » NAJEL Syrské mýdlo z Aleppo 12% Ambra a Oud - 150 gr.


        

NAJEL Syrské mýdlo z Aleppo 12% Ambra a Oud - 150 gr.

Aleppské mýdlo ze Sýrie. Typicky orientální vůně.

není skladem

 

Dostupnost: na dotaz
Číslo produktu: Najel 222816
EAN kód: 3760061222816
naše cena bez DPH: 131,4 Kč (5,5 EUR)
naše cena s DPH (21 %):
159,0 Kč (6,6 EUR)

NAJEL Syrské mýdlo z Aleppa 12 % vavřínového oleje Ambra a Oud 150 gr.

Toto mýdlo kombinuje syrské know-how výroby mýdla Aleppo s opojnou vůní Ambry a Oudu.

Zdobení tohoto mýdla je tak dekorativní, jak je užitečné. Je vhodný pro všechny typy pleti, čistí obličej, tělo a vlasy a zanechává na kůži dřevitý otisk.

POUŽITÍ :

Toto mýdlo Aleppo a Ambrou a Oudem je ideální pro čištění obličeje, těla a vlasů, zanechá na vaší kůži dřevitou vůni. 

Také provoní s typicky orientální vůní vaší koupelny a vašich skříní, pokud ji umístíte do středu prádla.

 

POUŽITÍ :

Používejte denně na obličej, tělo a vlasy.

Toto jemné mýdlo Aleppo obohacené o med je vhodné pro všechny typy pleti, dokonce i pro ty křehčí, jako je dětské.

Mýdlo naneste na dříve mokrou pokožku, omyjte ji a opláchněte čistou vodou.

VÝROBA :

Každý rok od konce listopadu do konce února se výroba prvního tvrdého mýdla na světě opakuje podle neměnného procesu. Mýdla pak suší nejméně devět měsíců. Během této doby mýdla oxidují na povrchu a nabývají žlutohnědou barvu, srdce si zachovává zelenou barvu olejů, které ji tvoří.

Mýdlo Aleppo Najel je vyrobeno výhradně z panenského olivového oleje a vavřínového bobulového oleje, dvou ušlechtilých olejů, které mu dávají mnoho ctností. Saponifikovaný olivový olej je silný čisticí prostředek, který vyživuje, chrání a zjemňuje pokožku. Vavřínový olej je známý svými dezinfekčními a regeneračními vlastnostmi. Čím vyšší je jeho koncentrace, tím více mýdlo uklidňuje podrážděnou pokožku nebo problémovou pleť (psoriáza, ekzém, akné, dermatóza).

Najel mýdlo Ambra a Oud, kombinuje ctnosti mýdla Aleppo s lahodnou vůní ambry a oudu.

Tato typicky orientální vůně pochází z pryskyřice Agarwood, běžněji známé jako Oud. Jeho jméno pochází z arabského „al-oud“, což znamená „dřevo“. Toto pryskyřičné dřevo, také nazývané dřevo bohů, je původem ze Saúdské Arábie. Je proslulý a uznávaný ve světě voňavkářství pro jeho aromatické vlastnosti. Silice se získává z pryskyřice, která se tvoří v agarovém dřevu.

 

Historický aspekt

Na Zemi se po tisíce let od starověku využíval pro léčení nebo jako čisticí prostředek. Tento sladký nektar je přírodním produktem, protože se vyrábí v srdci včelstev včelami.

Použijte masáž s pěnou z medového Aleppského mýdla Najel po dobu 1 až 2 minut před opláchnutí čistou vodou, kůže je vyčištěna a vyživena do zářící pleti.

Nejstarší známé mýdlo na planetě. Vůbec první pevné mýdlo bylo vyvinuto v severo - západní části Sýrie ( v městě Aleppo) zhruba 2000 let před Kristem. Tyto mýdla byli představeny Evropě křižáky, vracejícími se z cest.

Syrské mýdlo Alep je nejstarším mýdlem. Některým lidem může způsobovat vavřínový olej alergickou reakci, proto je vhodné začít s nižším obsahem vavřínového oleje a postupně si zvykat na vyšší obsah vavřínového oleje. Syrská mýdla s vyšším a vysokým obsahem vavřínového oleje je vhodná pro zákazníky, kteří mají onemocnění pokožky. Aleppo mýdlo je 100% přírodní, neobsahuje parabeny, konzervanty, ropné deriváty nebo živočišné tuky. 

Aleppo mýdlo je 100% přírodní, neobsahuje parabeny, konzervanty, ropné deriváty nebo živočišné tuky. 
Mýdlo Alep má antiseptické, dezinfekční a změkčující účinky. 

Mýdlo Alep obsahuje 12 % vavřínového oleje. Na povrchu mastné, barvou je zlatavě hnědé, vnitřek mýdla z Aleppo po ostruhání nebo rozlomení je světle až tmavě zelený ( dle doby zrání mýdla).

Složení : SODIUM OLIVATE, AQUA (WATER), SODIUM LAURELATE, GLYCERIN, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, COUMARIN, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

 

Výroba Alepského mýdla :

Vyrobeno z pravých rostlinných olejů ( olivový a vavřínový), vody, sody a rostlin. Tradiční mýdlo nezahrnuje umělé hmoty, rozpouštědla, barviva, parfémy a zvířecí tuky. K výrobě mýdla je použit olivový olej, voda a žíravá soda, tato vzniklá směs z rostlin je držena v podzemní nádrži. Přísady jsou vyhřívané vysokou teplotou po 3 dny ve velkých měděných kotlích. V konci procesu je přidán vavřínový olej. Vzniklá pasta je rozšířena na podlahu dílny a zatímco mýdlo chládne, pracovníci chodí po mýdle s upevněnými deskami ( snowboardy :) ) na nohou, k dosažení rovnoměrné tloušťky. Stále na zemi je mýdlo krájeno v blocích pomocí nástroje který vypadá jako ostré hrábě. Kostky mýdla jsou označeny orazítkováním loga výrobce. Stohování a usušené jsou uloženy do sklepů ke zrání po dobu 9 měsíců. Během tohoto zrání a důležitému stárnutí Alepské mýdlo na povrchu hnědne ( chlorophyl, v nepřítomnosti slunečního světla a fotosyntézy, je pomale okysličováno na povrchu), zatímco vnitřek mýdla zůstává zelený.

Při jakých onemocněních je Alepské mýdlo používáno ?

Ekzém - Mnoho dermatologů předepisují mýdlo pro ekzématiky pro jejich uklidňující účinek na kůži.

Psoriasa - mnoho lidí vidí jejich symptomy, snížení nebo zmizení s použitím Aleppského mýdla.

Opruzeniny - stav násobí příčiny, včetně alergie na čistící prostředky. Je doporučeno praní dětského oblečení s Alepo mýdlem, které v mnoha případech zmírňuje opruzeniny.

Akné - s jeho 100 % rostinné bázi, Alepo mýdlo neucpává póry. Léčení částí vavřínového oleje může čistit skvrny akné a je i desinfekce proti dermatitidě ( kožním zánětům, mikrospórám)..

Candidóza - díky desinfekčním antiseptickým kvalitám, Alepské mýdlo může být užito pro intimní hygienu, pokud Candida albicans nebo Candidóza je přítomna.