Úvod » Ekologická domácnost » Přípravky na mytí nádobí » TIERRA VERDE Sůl do myčky na nádobí 5 Kg
Slouží k regeneraci iontového výměníku, který zachycuje ionty vápníku a hořčíku a tím změkčuje mycí vodu. Výsledkem je zamezení tvorby usazenin na nádobí a skle.
Čistý 100% chlorid sodný, bez příměsí jódu, fluoru a protihrudkujících látek přidávaných do běžné stolní soli.
Sodík v soli obsažený pomáhá k tzv. regeneraci iontového výměníku, který zachycuje ionty vápníku a hořčíku a tím změkčuje mycí vodu.
K zamezení tvorby usazenin na nádobí a skle
Do všech druhů domácích myček
Doplňujeme do zásobníku myčky po rozsvícení kontrolky.
Jak správně udržovat myčku na nádobí se dočtete v záložce poradna.
Dávkování: doplňte do zásobníku po rozsvícení kontrolky.
Složení: hrubozrnná mořská sůl.
Balení: 2 kg, 5 kg
Povlak je způsoben usazenými minerály z vody. Je nutné používat leštidlo/oplach, pravidelně doplňovat sůl a čistit filtr i celou myčku.
Pokud zůstává na nádobí bílý povlak, máme vyzkoušeno, že pro lepší výsledek mytí někdy stačí ubrat leštidla. Nastavení dávkování leštidla se liší myčka od myčky, u některých značek je nutné se poradit s návodem k myčce, která tlačítka v jakém pořadí mačkat, neboť intuitivně na to přijít takřka nelze.
Pro optimální výsledek ekologického používání myčky na nádobí je třeba pravidelně myčku čistit. Četnost si odvodíme podle toho, jak často myčku používáme, jak máme tvrdou vodu a jak ušpiněné nádobí do ní dáváme. Bývá to 1x měsíčně nebo i 1x za týden.
Čistíme filtr myčky, který po vyjmutí otřeme suchou papírovou utěrkou, jednou za čas jej propláchneme v lázni z horké vody s rozpuštěným práškem PUER.
Velký vliv na kvalitu mytí má čistota ramen. Je velmi vhodné jednou za čas je vymontovat a propláchnout jej tlakem vody - děláme to tak, že odmontujeme sprchovou hlavici a do otvoru ramene pustíme proud vody ve sprše. Pokud ramena nečistíte pravidelně, možná se budete divit, až to uděláte poprvé, co se v nich vše nachází a znemožňuje průtoku vody.
K celkovému čištění myčky použijeme bělící prášek PUER, spolu s odstraňovačem vodního kamene. Stačí po lžíci od každého nasypat na dno a myčku bez nádobí zapnout na celý mycí cyklus na maximální teplotu.
Pokud používáme prostředky bez enzymů, jako jsou ty naše, nastavujeme vyšší teploty. Obdobně jako u praní v pračce, považujeme ekologický dopad zvýšení teploty oproti dopadu používání syntetických a toxických prostředků za výrazně přijatelnější. Finanční náklady na zvýšení teploty máme prozkoumané u pračky, kde 10°C znamená cca 70 halířů.
Začínáme vyčištěním myčky. Oplach doplníme do zásobníku, až dojde, sůl také tak.
Čistý 100% chlorid sodný, bez příměsí jódu, fluoru a protihrudkujících látek přidávaných do běžné stolní soli. Sodík v soli obsažený pomáhá k tzv. regeneraci iontového výměníku, který zachycuje ionty vápníku a hořčíku a tím změkčuje mycí vodu.
Je do myčky lepší jemná nebo hrubozrnná sůl?
Setkáváme se s názorem, že hrubozrnná sůl je do myčky lepší, protože nemizí ze zásobníku tak rychle jako jemná.