NOVINKY
ZBOŽÍ V AKCI
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Na rozdíl od moderních chemických léků nemají éterické oleje žádné nepříjemné vedlejší účinky a posilují přirozenou imunitu organizmu. Obsahují to nejlepší a nejúčinnější, co léčivá rostlina obsahuje. Většina éterických olejů má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky, takže si dobře poradí s nejrůznějšími virózami a nachlazením často ještě dříve, než děti začne trápit ucpaný nos, kašel a únava.
1) Vůně, které pomáhají
Aromalampa se svíčkou není pro prostory s malými dětmi nejvhodnější. Vyzkoušejte odpařovače a difuzéry, mají řadu výhod. Za prvé zachovávají kvalitu éterických olejů, za druhé je dávkují do prostoru kontrolovaně. Stačí je na noc zapnout, po dvou cyklech odpařování se samy vypnou. Do odpařovače stačí přidat 5 kapek při každém zapnutí, difuzér si olej dávkuje sám a můžete navíc regulovat intenzitu odpařování. Odpařovat lze ale i jinak. Stačí otevřít lahvičku a olej se začne odpařovat, je to jeho přirozená vlastnost. Můžete také mít u postýlky látkovou hračku nebo papírový kapesníček (samozřejmě z dosahu všetečných malých ručiček), na který kápnete pět kapek éterického oleje. K prevenci onemocnění jsou pro děti nejvhodnější citron, eukalyptus radiata, borovice nebo jiné jehličnany a ravintsara. Oleje střídejte a míchejte mezi sebou.
V době nachlazení může využít také nosní olej Vilík, kterým budou vaši nejmenší inhalovat ulevující éterické oleje, zatímco rostlinné oleje zabrání vysoušení pokožky. Naneste pár kapek oleje do okolí nosu, případně do oblasti čelních dutin a krku.
2) Voňavá koupel potěší
Zařaďte do svého večerního rituálu posilující aromaterapeutické koupele. Jejich základem je Koupelový olej neutrální. Do jedné polévkové lžíce přidejte pět až osm kapek éterického oleje z borovice, ravintsary, tea tree, myrty nebo mateřídoušky, případně využijte již hotové koupelové oleje jako je Imunita. Éterické oleje pronikají pokožkou i dýchacím ústrojím do organizmu a posilují tak jejich odolnost. Během koupele se vyplaví nejen škodliviny z organizmu a pokožky, ale také případné negativní zážitky každého dne. Tento rituál si vaše děti zamilují.
3) Masírujte láskou
Alespoň jednou týdně si udělejte po koupeli čas na společnou masáž. Zapalte svíčku, pusťte relaxační hudbu, vytvořte si teplé příjemné ležení a vetřete aromaterapeutický tělový olej do pokožky celého těla. Olej vtírejte odstředivě od páteře až do špiček prstů. Přitom si s dětmi povídejte, aby si mohly ulevit, pokud je něco tíží. I úleva od stresu pomáhá posilovat jejich obranyschopnost.
K masáži si vytvořte masážní olej smícháním 20 ml rostlinného oleje mandlového, meruňkového, sezamového apod. s pěti až deseti kapkami vybraného éterického oleje nebo směsi, nebo využijte hotový olej Žofie. V době nachlazení můžete ještě natřít chodidla eukalyptovým balzámem Davídek. Jemně jím promněte reflexní zóny na ploskách.
4) Bylinné čaje
Při každé přírodní léčbě je vhodné kombinovat několik různých postupů. Aromaterapii velmi dobře doplníte například pitím bylinných odvarů. Dětem dávejte šálek odvaru ráno nalačno a večer před spaním. Vhodné jsou bylinné směsi pro děti zaměřené na čištění dýchacího a močového ústrojí nebo přímo na posílení imunity. Bylinné směsi obměňujte alespoň každé tři měsíce.
5) Zaveďte aromaterapii ve školkách a školách
Přeci jen nejvíce času tráví vaše děti ve školce nebo ve škole. Také právě odtud si přinášejí domů nejvíce onemocnění. Je tedy smysluplné zařadit aromaterapii do zdravotní prevence ve školkách a ve školách. Tak budou děti blahodárnému působení éterických olejů vystaveny mnohem delší čas, než který můžete věnovat jejich domácímu ošetřování. Éterické oleje, jednoduše rozprašované v prostředí například pomocí osvěžovačů vzduchu, zajistí průběžnou likvidaci choroboplodných zárodků. Jedinou překážkou, kterou je třeba překonat, je neznalost a nedůvěra. A proto šiřte informace a sdílejte své zkušenosti. Nemusíte být odborník a aromaterapeut, abyste se podělili s ostatními rodiči, třeba na besedě přímo ve školce či škole. Stejně jako můžete pro své děti chtít zdravější stravu, jiný spánkový či vzdělávací režim, můžete pro ně chtít zdravější prostředí. Nadchněte učitele a máte vyhráno!
Převzato z webu Nobilis.cz