NOVINKY
ZBOŽÍ V AKCI
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Minerály jsou hlavním zdrojem života na naší planetě a jsou nezbytným předpokladem pro naše přežití. Minerály jsou nezbytné pro všechny procesy v těle, včetně biologických přeměn látek v organismu, vitamínů, tuků, bílkovin a sacharidů, stejně jako všech biochemických funkcí, které se v těle vyskytují. Minerály pomáhají se všemi životními pochody, od svalových kontrakcí až po výrobu hormonů. Přírodním zdrojem všech minerálů používaných a konzumovaných lidmi pro různé účely je hlína.
Od dávných dob, nejstarší lidé používali hlínu k léčbě menších onemocnění, jako je otrava jídlem, bolesti, infekce a minerální nedostatky. Dokonce hlínu využili v lázních pro lázeňské a kosmetické ošetření.
Existují náznaky toho, že člověk vzpřímený a člověk neandrtálský používali hlíny smíchané s vodou a různé druhy bahna, aby vyléčily rány, snížili podráždění kůže, a jako způsob očištění kůže. Mohlo to být způsobeno jejich poznatky a napodobováním zvířat, z nichž mnohé pro takové účely instinktivně používají minerály.
První písemná zmínka o existenci hlíny a popis jejich minerálních přínosů pochází z roku 60 př.nl z Říma. Ve starých dobách byla hlína místně používána ke zklidnění pokožky, a vnitřně pro gastrointestinální potíže. Aristoteles (384-322 př. Nl) učinil první zmínku o úmyslném stravování země, půdy nebo jílu lidmi (pro terapeutické a náboženské účely). Později Marco Polo popsal, jak při svých cestách viděl muslimské poutníky vyléčit horečky požitím "růžové země". Tato praxe je v některých zemích a komunitách stále používána k léčebným účelům, nebo dokonce k ulehčení hladomoru.
Některá použití hlíny v celé dávné historii jsou pro:
I dnes se ve společnostech, které neztratily kontakt s přírodou, používá hlíny pro preventivní péči, léky a minerály. Američtí indiáni používají na své ceremoniální léčebné procedury hlinky. Africké kmeny používají podobně jíl. Existuje mnoho kultur, které se nacházejí v Andách, střední Africe a Austrálii, které různými způsoby konzumovaly jíl. Mnozí nosí v pytlích sušené kuličky hlíny, které po rozpuštění v malém množství této hlíny ve vodě, pijí s jídlem, aby zabránili otravě z přítomných toxinů.
Co přesně je jíl?
Jíl je měkká minerální látka, produkt zvětralého sopečného popela. Hlína vzniká jako důsledek vulkanické aktivity, která je vystavena po určitou dobu vlivům prostředí (fyzikálním a chemickým). Jíly se liší strukturou a složením v závislosti na zdroji. Stejně jako neexistují dva identické otisky prstů, nelze najít dvě stejné jíly. Přicházejí z různých zdrojů, z každého zdroje s vlastním jedinečným minerálním složením. Jíly se skládají z drobných částic, které mohou absorbovat velké množství vody. Výsledkem je, že se mnoho jílů může výrazně zvětšit po styku s vodou. Jíly mohou absorbovat minerály a organické látky, jako jsou kovy.
Mezi jílovými vrstvami a také na okrajích jejich částic vzniká elektrický náboj. Díky tomu mohou jíly absorbovat těžké a radioaktivní kovy, volné radikály a další nežádoucí produkty metabolické aktivity.
Každý typ jílu má své vlastní prospěšné použití, v závislosti na jeho původu, chemickém složení a vlastnostech. Jíl obsahuje také některé antibakteriální vlastnosti. Jílové částice obalují bakterie a zbavují je výživy a kyslíku. Tato vlastnost činí z jílu přírodním antibakteriální činidlo.
Jíly mají zasloužené místo v oblasti zdraví a krásy. Široce se používají v lázních, jílů se mísí s vodou (geoterapie), smíchávají se s mořskou vodou nebo minerální léčivou vodou.
Při geoterapii a peloterapii mohou být použity masky, kataplazmy nebo bahenní lázně v závislosti na ošetřované ploše a teplota hlíny může být buď horká nebo studená. Bahenní lázně se používají v lázních a v kráse, když se bláto nanáší ponořením části těla (koupání paží, rukou nebo nohou) nebo celého těla do mísy nebo lázně naplněné směsí jílu a vody.
Bentonitová hlína
Sopečná hlína používaná pro kožní podmínky, stejně jako lázeňské a kosmetické ošetření se nazývá bentonitová hlína. Bentonitová hlína byla objevena ve velkém množství ve Fort Bentonu poblíž Rock River ve Wyomingu. Pojmenovaná po vytvoření tzv. Bentonové břidlice, vzniká bentonitová hlína poté, co sopečný popel zvětral a stárl za přítomnosti vody. Bentonit má silný negativní elektromagnetický náboj a když je aktivován vodou, působí jako magnet uvnitř těla a na těle, což k němu přitahuje kovy a toxiny. Při smíchání s vodou bobtná jako houba a může absorbovat 40-50krát větší hmotnost. Existuje několik druhů bentonitové hlíny, které jsou v nich pojmenovány podle dominantního prvku. K dispozici je bentonit sodný, bentonit vápenatý, bentonit hliníku a draselný bentonit, každý s jedinečnými výhodami.
Bentonitová hlína se nyní používá v řadě domácích výrobků pro péči o pokožku. Některé jsou dodávány do výrobků, jako jsou masky na vlasy a obličeje, domácí zubní pasty pro remineralizaci a zubní prášky, do lázní pro odvádění těžkých kovů z těla, pleťových uklidňujících vod, deodorantů, mýdel a dokonce make-upů.
Francouzský zelený jíl má jedinečnou molekulární strukturu, která z ní činí výjimečnou detoxikační složku. Vytahuje toxiny, prach, mrtvé kožní buňky a další nečistoty, které se běžně vyskytují na kůži. Francouzský zelený jíl obsahuje velké množství výživných minerálů, včetně vápníku, draslíku, křemíku a mědi. Detoxikační vlastnosti také pomáhají redukovat a eliminovat volné radikály z kůže. Volné radikály jsou nestabilní atomy, které jsou vystaveny UV záření a znečištění. Mohou poškodit buňky a předpokládá se, že urychlují stárnutí.
Zelený jíl je vhodný pro použití na normální až mastnou pleť. Vzhledem k intenzivním vlastnostem tohoto jílů se nedoporučují používat na suchou nebo citlivou pokožku. I ti, kteří mají mastnou pokožku, by měly omezit použití francouzské zelené hlíny nebo bentonitové hlíny na maximálně jedno použití za týden.
Pokud hledáte přirozené a zdravé tělo, používejte jíl.
I když je důležité znát informace, přínosy a rizika k použití pro vás vhodného jílu, jíl může být skvělým přírůstkem do rodiny s úžasným benefitem pro vaše zdraví a krásu...