NOVINKY
ZBOŽÍ V AKCI
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Proč byste měli používat jíl pro Vaši pokožku
Historické aspekty
V historii bylo pro uklidnění a hojení pokožky využíváno hlíny, a to i pro interní léčivé použití. O jílu jako léku jsou zmínky již ve starověkém Římě, přesněji 60 let před naším letopočtem. Aristoteles - otec lékařství - vzhledem k léčebným výhodám odkazoval na vědomé úsilí jíst zemi ve formě půdy nebo hlíny již v roce 384-322 př.nl.
Vzhledem k tomu, že Země je z velké části tvořena minerály, což je většinou hlína, není překvapivé zjistit, že se opět začíná použivat hlína jako léčivo. V celé přírodě vidíme, že zvířata intuitivně používají bláto k ochraně před nadměrným slunečním zářením, k odpuzení hmyzu a k ochraně jejich kůže.
I dnes je mezi lidmi přítomno praktikování hlíny na pokožku. Navíc máme dostatek důkazů, že je její použití mimořádně užitečné. V součastnosti není vzhledem k širokému spektru toxinů, stresu a znečišťujících látek v životním prostředí záhadou, proč tolik lidí trpí kožními problémy.
Většina nerovnováhy v kůži je tvořena třemi primárními problémy, kterými jsou : zánět, bakteriální nerovnováha a toxicita. Všechny tři tyto oblasti lze odstranit lokální aplikací jílů na pokožku.
Jak hlína funguje na výživu pokožky
Snad nejvíce převládající funkcí léčivého jílu je jeho schopnost odvádět toxicitu z těla a z povrchu pokožky. Různé terapeutické jíly, zejména bentonitová hlína, se mohou velmi účinně vázat na těžké kovy, jako je rtuť, kadmium, olovo a benzen, stejně jako jiné látky znečišťující životní prostředí a odstraňují je z tělních tkání.
Například bentonitová hlína působí tím, že při kontaktu s kapalinou vytváří záporný elektrický náboj. Když se aktivovaná hlína dotkne jakéhokoliv typu tekutiny, přirozeně se váže na všechny toxiny přítomné v tekutině. To funguje podobným způsobem, když potřebujete zmenšit zánět, a jíl působí jako antioxidant. Je to stejné, jako když stojíte bosí na trávě, přičemž vaše tělo pohlcuje volné elektrony ze země a vypouští kladně nabité ionty.
V přirozeném stavu má jíl negativně nabité molekuly, a většina toxinů, těžkých kovů a bakterií má kladně nabité molekuly. Když je hlína užívána vnitřně nebo aplikována na kůži, sváže se jíl s toxiny a doprovodí je z kůže. Totéž se děje, když se užívají jíly interně.
Vzhledem k molekulárnímu náboji si jíl přirozeně hledá toxiny na těle a v těle, aby se s nimi svázal. Důvodem je to, že tyto látky mají chybějící iont, který ho určují jako "náboj", a proto hledá opačný náboj, který jej "dokončí". Jakmile jsou objeveny, váží se k sobě jak jsme zmínili, pak mohou volně opustit střevní trakt těla, úst nebo v tomto případě povrch pokožky.
Tato samotná schopnost jílu může zlepšit celkovou kvalitu a zdraví pokožky tím, že zlepší imunitu povrchu pokožky a výrazně sníží zánět.
Nicméně to není jediný způsob, jakým hlína funguje, aby zlepšila celistvost pokožky. Je také bohatá na zkrášlující minerály včetně vápníku, hořčíku, oxidu křemičitého, sodíku, mědi, železa a draslíku. Je to detoxikační schopnost, nutriční vlastnosti a mikrobiální vyvažovací vlastnosti, které jí dávají mnoho důvodů k použití na pokožce.
Podívejme se, jak jílovité masky mohou zlepšit kožní onemocnění, léčit pokožku a podporovat mladou, krásnou, zářící kůži.
Výhody jílovité masky
Vědecky podložené výhody masky z hlíny
Anti-bakteriální: léčí ekzém, dermatitidu a psoriázu. Jak bylo zmíněno, hydratovaná hlína se váže nejen na toxiny, ale také na škodlivé bakterie a patogeny. Když se na pokožku nanáší hydratovaná hlína a nechá se uschnout, jako v případě jílovité masky, váže se na bakterie na povrchu kůže a hluboko do pórů. Přivádí vysušené bakterie na povrch pokožky a poté je odmyje. Tento účinek snižuje přeměnu patogenních bakterií na přátelskou mikroflóru, která je zodpovědná za bakteriální kožní problémy, akné a dokonce i jedovaté břečťany. Jinými slovy, hliněné masky fungují jako přírodní antibiotika, která dokáže léčit kožní infekce a dokonce i léčit problémy Ekzému, dermatitidy a psoriázy. Je dokonce účinnější než většina antibiotik, protože zcela nezmizí kolonie přátelských bakterií, které podporují zdravou imunitu kůže.
Detoxifikuje a opět pokožku purifikuje, jak je stručně popsáno, víme, že hlína má detoxifikační vlastnosti. Má silný negativní elektrický náboj, který se váže k negativně nabitým toxinům a vytáhne je z kůže při použití topické masky. Jakákoli forma znečišťující látky, nanočástice, těžké kovy, chemické látky a v podstatě jakákoliv nepřirozená nečistota, o které byste si mohli myslet - a v jejich moderním světě jsou tisíce - lze z těla vyloučit pomocí jílu. Protože příměsi životního prostředí přicházejí do kontaktu s pokožkou, mohou se ukládat do pórů a vést k zánětu a alergickým reakcím. Použití jílové masky zanechá na vaši pokožce pocit obnovy, neuvěřitelně čisté, okysličené a méně zapálené. Okysličuje a vytáhne toxiny z pórů pokožky, ale také vodík z kožních buněk, což umožňuje větší prostor kyslíku pro prospěch kožní tkáňe a omlazuje ji. Tím se zlepšuje cirkulace a kůže je celkově zdravější.
Zmenšení kožních pórů
Minimalizace velikosti a vzhledu pórů je často cílem lidí, kteří hledají krásně vyhlížející pokožku. Avšak menší póry nejsou jen cílem, menší póry jsou typické jako výsledek zdravější pokožky. Póry se zvětšují, když jsou zaneseny nadbytečným mazem, bakteriemi a nečistotami. Hliněné masky jsou pozoruhodné při tahání kožního mazu, nečistot a možných bakterií z pórů kůže. Po nanesení hliněné masky budete cítit, jak se obličej utáhne ve chvíli kdy hlína uschne. Jak hlína pokožku vysuší, "nasákne" z kůže přírodní oleje a vše, co ucpává póry a přitahuje je na povrch. Jakmile masku opláchnete, budete mít pocit hloubkového pocitu čistoty. Neustálým používáním budete nevyhnutelně časem pozorovat, že se vaše póry stávají čištějšími a menšími. Pokud dodržujete zdravou stravu s kvalitním jídlem a s nízkým stupňem toxicity, budou výsledky ještě znatelnější, protože produkce mazu bude vyváženější a kůže méně zapálená.
Reguluje produkci kožního mazu
Naše kůže přirozeně vyrábí olej k ochraně a zvlhčení - je znám jako maz. Když se náš imunitní systém aktivuje, ať už jde o infekci, autoimunitu, stres nebo toxické přetížení, kůže může nadměrně produkovat kožní maz. Výsledkem může být akné, černá kůže, bílá kůže, příliš mastná kůže nebo jiné kožní nepříjemnosti. Při zacházení s hlavní příčinou nevyváženosti kožního mazu je vnitřní práce dosažená prostřednictvím stravy a životního stylu, hliněné masky jsou neuvěřitelným lékem na mastnou a akné náchylnou kůži. Jílová maska může "nasáknout" nadbytečnou kožní mastnotu a vyčistit veškeré ucpané póry z výsledného přebytečného oleje. Ujistěte se, že používáte organický, rostlinný hydratační prostředek se zdravými tuky, abyste obnovili trochu oleje na povrchu kůže, a tím nezpůsobíte nadměrnou produkci mazu po masce.
Jemnější, mladší a zářivější kůže
Výhody atributy hlíny při hlavních příčin problémů s kůží a pomáhá pokožce dosáhnout většího zdraví. Kromě potlačení kožních problémů pro lepší vzhled pokožky jíl také obsahuje velmi důležitou zkrášlovací živinu známou jako křemík. Tento stopový minerál je jedním z nejvíce hojných minerálů v těle, nicméně většina lidí jej dnes ve své stravě nedostane. Je zodpovědný za výrobu pojivové tkáně, jako jsou svaly, šlachy, vazy, chrupavky, kolagen, kůže a kosti. Když je oxid křemičitý v těle, podporuje zdravé, silné pojivové tkáně. V přírodě se křemen a písek skládají z kyslíku a křemíku. Jedná se o prvky, které se používají k výrobě skla a jsou zodpovědné za to, že nám dávají silné zuby. Stejně jako oni jsou zodpovědní za to, že nám na pokožce dodá hladkou, perle podobnou pleť. Použitím hliněných masek můžete dostat více křemíku do těla a na pokožku. Takže nejenže odstraníte mrtvé kožní buňky a bakterie, dodáte vaší pokožce důležité živiny, které potřebuje k zářivější pokožce.
Omlazená a regenerovaná pleť
Masky mohou být použity k obnově poškozených kožních vláken, stejně jako k podpoře mladistvé pokožky a k předcházení nebo odstranění vrásek. Bylo prokázáno, že bentonitová hlína podporuje krevní oběh kůže, čímž se zvyšuje hojení a regenerace kožní tkáně. Použití hliněných masek také pomáhá přirozeně podporovat mladistvou kůži a snižuje vrásky a jemné linie tím, že podporuje množství kolagenových vláken tím, že zvyšuje syntézu kolagenu.
Zlepšuje tón pleti
Je obvyklé, že se člověk setká s nerovnováhou v tónu pleti. To je mimo jiné výsledek produkce melaninu pórů a toxicity jater. A i když nemusí být zcela možné dosáhnout stejně bezchybné pokožky, kterou jste měli ve věku 3 let, je možné dosáhnout velmi zdravé, krásné pokožky se správnými nástroji. Jedním z tajemství zdravé zářící pokožky je udržet vnitřní a vnější toxiny na minimu. Jak jsme se dozvěděli, použití jílových masek vám tohoto cíle může pomoci dosáhnout. Nejen, že jílová maska pomáhá pokožce vypadat mladší a zlepšuje texturu a tón pleti tím, že snižují zánět, jílová maska také odstraňuje mrtvé kožní buňky a poskytuje pleti bohaté množství křemene.
Je naprosto přirozený
Jedním z hlavních problémů dnešních výrobků péče o pleť je to, že jsou vysoce toxické. Většina produktů péče o pleť dnes obsahuje velmi drsné přísady. Tyto přísady jako BPA, syntetické a vonné látky, parabeny, ftaláty a další nepřirozené, toxické Látky jsou spojeny se vším, od chronických chorob až k podráždění pokožky. Masky na tvář jsou zcela přirozeným způsobem detoxikace, čištění, odlupování staré pokožky a zkrášlení pokožky bez negativních vedlejších účinků.
Výhody různých Jílů
Francouzský zelený jíl: Ze všech odrůd jílů, zelený jíl Mormolite je nejoblíbenější, protože je nejsilnější. Jediným negativem je, že pokud máte velmi citlivou pokožku, možná budete raději používat bílý kaolín. Zelený jíl je silný a většina výzkumu prováděného na léčivých jílech se zaměřuje na tuto základní hlínu. Má nejsilnější schopnost detoxikovat kůži, absorbovat a odvádět nečistoty z kůže, potlačovat bakteriální infekce a podporovat neuvěřitelný krevní oběh k povrchu kůže. Pokud jej vaše pokožka zvládne, zelený jíl je rozhodně jeden z nejlepších léčiv pro pokožku.
Rassoulský jíl: stará hlína bohatá na minerály, která pochází z Maroka. Rhassoulský jíl je skvělý jak pro kůži, tak i pro vlasy. Je silným detoxikační prostředkem, který je velmi negativně nabitý, působí jako perfektní magnet pro přitahování toxinů, mazu, černých pórů, bakterií a jiných nečistot, které mají být odvedeny z pokožky. Na rozdíl od zeleného jílu, která může být velmi suchá, Rhassoul jíl je jemný a nebude vám vysušovat kůži. Díky své jedinečné vlastnosti je ideální pro minerální make up, který zlepší texturu a měkkost pokožky.
Kaolínový jíl: Z mnoha druhů léčivých jílů, je kaolinová hlína nejjemnější a je skvělá pro citlivou pleť. Jedná se o bílý kaolin a přestože je skvělý pro jemné odlupování, nemá stejné silné detoxikační vlastnosti jako zelený jíl. Existují i další odrůdy Kaolínu : jako je žlutý a červený jíl, nicméně jak se barvy prohlubují, tak se mění i schopnost jílů absorbovat toxiny. V závislosti na tom, jak citlivá je vaše kůže, máte možnosti od bílých, žlutých až po růžové a červené kaolínové jíly. Růžový kaolín je v podstatě směs bílé a červené, což z něj činí perfektní "středovou" hlínu pro průměrný typ pleti. Pokud se vaše pokožka dokáže vypořádat s červeným jílem, který má nejvyšší přínos pro zvýšení krevního oběhu, červený jíl Vám může pomocí zesvětlit vaši pleť.